Smerfny dzień w Darłowskim Centrum Wolontariatu

Dzięki naszej współpracy z Darłowskim Centrum Wolontariatu na początku października odbył się smerfastyczna impreza! Pod okiem profesjonalnych animatorów dzieci w każdym wieku mogły zapoznać się z niebieskimi stworkami znanymi im z bajek, a wykreowanymi przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda, tworzącego pod pseudonimem Peyo.

W ramach warsztatów, których partnerem był belgijski POC – inwestor Marina Royale Darłowo, mali mieszkańcy Darłowa mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych (z kącikiem Łasucha), w quizie o Smerfach, konkursie plastycznym z nagrodami, a wszystkiemu towarzyszyło malowanie buziek, robienie własnej smerfowej bransoletki  i wiele innych atrakcji. Były więc pyszne smerfne galaretki i laboratorium Gargamela. Dzieci wyszły z zabawy zmęczone szalonymi tańcami do smerfnych hitów i quizem z wiedzy o bajce. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego zostali nagrodzeni pyszną czekoladą.

POC jest jednym z partnerów Darłowskiego Centrum Wolontariatu, od 2017 r. wspierając finansowo działalność organizacji. Inwestorowi zależy na rozwijaniu i docenieniu lokalnej społeczności. Stąd decyzja o wsparciu DCW oraz sponsoringu Klubu Kolarskiego BCM Nowatex Ziemia Darłowska, w barwach którego występują tak utytułowane zawodniczki, jak rekordzistki Polski, zdobywczynie czwartego miejsca mistrzostw Europy elity w kolarstwie torowym (Glasgow 2018) siostry Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik i Marlena Karwacka czy też juniorska wicemistrzyni globu w wyścigu scratch, wielokrotna juniorska mistrzyni kraju Marta Jaskulska oraz aktualna wicemistrzyni świata w keirinie Nikola Sibiak.