POC Partners z „Orłem Ekonomii”!

W poniedziałek 20 stycznia Ambasador RP w Belgii Artur Orzechowski wręczył firmie POC Partners nagrodę „Orzeł Ekonomii” doceniając m.in. nasze zaangażowanie w obchody 75. rocznicy wyzwolenia Belgii m.in. przez żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka.

W uroczystości wziął udział minister spraw wewnętrznych, bezpieczeństwa i handlu zagranicznego Belgii Pieter De Crem oraz Jean-Charles Wibo, szef Belgijsko-Polsko-Luksemburskiej Izby Handlowej BEPOLUX.

„POC Partners działa w sektorze budowlanym. W Polsce wspiera inicjatywy lokalne, będąc m.in. sponsorem klubu kolarskiego w Darłowie. W Belgii w 2019 r. pomogła nam w organizacji rajdu rowerowego w Tielt śladami 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka. Zbudowała tablice informacyjne, które były obecne w tych miejscach, w których zatrzymywali się kolarze przy miejscowościach, które były wyzwalane przez polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej” – mówił ambasador w rozmowie z Polską Agencją Prasową, dodając że warto nagradzać tych, którzy poza prowadzeniem działalności gospodarczej chcą zaangażować się w życie Polonii.

POC Partners zdobył także 2. miejsce w kategorii „Najlepsza belgijska firma w Polsce”.

Rajd rowerowy szlakiem bojowym 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka odbył się w sobotę 14 września. Sportowe wydarzenie uświetniło 75. rocznicę wyzwolenia tych ziem przez polskich pancerniaków spod niemieckiej okupacji. Wyścig po szosach Flandrii był także okazją do świętowania setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Belgią. To również możliwość promocji Polski jako destynacji turystycznej, w tym również bogatej oferty turystyki rowerowej naszego kraju. Na 25 km i 45 km wyścigu na uczestników czekały przystanki, a na nich pytania z historii gen. Maczka. Można było zbierać pieczątki, a w finale wiele radości sprawiła loteria, w której do wygrania był m.in. voucher na pobyt Marina Royale Darłowo.

Kolarstwo to jeden z narodowych sportów Belgii, a belgijska firma POC Partners, inwestor projektu Marina Royale Darłowo, wspiera kobiece kolarstwo w Darłowie. W 2018 roku ufundowaliśmy zawodniczkom z KK Ziemia Darłowska start w słynnym klasyku Dwars Door Vlaanderen oraz Gent-Wevelgem. Dla Polek, zaproszonych do Flandrii, był to debiut w wyścigu klasycznym najwyższej kategorii UCI. Już wtedy, przy okazji wizyty w Belgii, kolarki z Darłowa oddały w miejscowości Tielt hołd gen. Maczkowi, który wyzwolił to niewielkie miasto we Flandrii Zachodniej 8 września 1944 roku. Daria i Wiktoria Pikulik oraz Aleksandra Kowalska złożyły pod pomnikiem kwiaty, a towarzyszyli im wiceburmistrz Tielt Simon Bekaert oraz wicekonsul ds. Polonii Agnieszka Paciorek.