Żeglarskie rejsy z Darłowa

Pobyt w Darłowie to okazja do odbycia żeglarskiej przygody, nawet dla tych, którzy nie mieli okazji wcześniej pływać pod żaglami.

Jacht Marina Royale
Z Darłówka można udać się na romantyczny, kameralny rejs nowoczesnym jachtem. Pozostawiając stery doświadczonego kapitanowi, rozsiąść się na łajbie i sunąc po falach, delektować się obserwacją zachodu słońca…
W darłowskim porcie stacjonuje pełnomorski jacht o nieprzypadkowej nazwie „Marina Royale”. Łódź, pływająca pod żaglami naszej inwestycji, to wygodna Bavaria 37 Cruiser w wersji trzykabinowej z dużą mesą, co umożliwia żeglugę nawet dla 8 osób. Jacht zaprojektowany jest na potrzeby rejsów rodzinnych, towarzyskich i spokojnego żeglowania. To bezpieczny i łatwy w manewrowaniu model, umożliwiający żeglugę pełnomorską nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Świetnie sprawdza się na Bałtyku.
Jak wspomina Krystian Paruzel z firmy Darłowo Sail, czarterującej jacht, można wynająć łódź z ekipą znajomych lub pokusić się o indywidualny rejs, w rodzinnym gronie lub romantyczne chwile we dwoje (oczywiście z czuwającym nad bezpieczeństwem sterów kapitanem).
Dokąd popłynąć? Oto cała gama możliwości.

Krótkie rejsy po okolicznych wodach
Godzinne rejsy motorówką lub jachtem żaglowym. Krótkie kilkugodzinne wypłynięcia w morze, które pozwalają poczuć wiatr we włosach. Lub odwiedzony „sąsiadów”. Opcji jest sporo.
Najbliższe porty są w zasięgu 20 mil morskich od Darłowa, zatem przeznaczając cały dzień na morską przygodę można popłynąć na obiad do Ustki lub Kołobrzegu, do którego przy dobrej pogodzie dociera się w ciągu 6 godzin.

Przeprawa na Bornholm
Kto chciałby spędzić więcej czasu na wodzie, a przy okazji odkryć nowe lądy, ten może wybrać się na duńską wyspę. Przy dobrych wiatrach na „Majorkę północy” można dostać się w ciągu kilkunastu godzin. To oznacza, że wystarczy weekend, aby popłynąć tam i z powrotem, ale najlepiej zarezerwować tydzień – wtedy rejs połączymy z pobytem na lądzie o kamienistych zatoczkach, urokliwych niskich domkach i dziesiątkach kilometrów ścieżek rowerowych. Można również wybrać się na Bornholm łodzią motorową.

Szkoła żeglarska dla dzieci
Mieszkańcy Darłowa bądź osoby, które spędzają tutaj większą część sezonu, mogą przekazać sportową pasję swoim pociechom. Darłowska szkółka żeglarska zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat na zajęcia realizowane na olimpijskich klasach, w tym szkolenie na Optimistach. Maluchy zaczynają od pływania po jeziorze Bukowe, ucząc się manewrowania jachtem, trymowania żagli i dziesiątej węzłów. Młodzież, która chciałaby zawodowo związać się z morzem, może wybrać edukację w Zespole Szkół Morskich w Darłowie – najstarszej z trzech średnich szkół morskich w Polsce. Szkoła kształci m.in. do zawodu marynarza, mechanika okrętowego i nawigatora.

Szkolenia dla dorosłych
Firma Darłowo Sail prowadzi szkolenia dla dorosłych – od weekendowych, stosunkowo prostych kursów motorowodnych, po których dostajemy prawo samodzielnego poruszania się motorówką do kursów żeglarskich, nawet do stopnia sternika morskiego.