Wspieramy młodzież z pasją!

Pasja, talent, największe życiowe hobby i drogą, którą chcą podążać –  we współpracy z Darłowskie Centrum Wolontariatu postanowiliśmy dofinansować młodzież z powiatu sławieńskiego w realizacji ich życiowych pasji, w których się realizują i potrafią się o swoim hobby opowiadać, a przede wszystkim udowodnić, że to, co ich fascynuje jest fajne.

Z przyjemnością informujemy, że 1. Edycję Programu Stypendialnego Darłowskiego Centrum Wolontariatu „Pasje Po Horyzont” wygrali Olga Mackiw i Dominik Gajos, i to właśnie do nich 15 grudnia, podczas uroczystości w siedzibie DCW, trafiły symbolicznych czeki stypendialne.

Olga Mackiw to studentka 2. roku medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Powiedzieć, że kocha zwierzęta to za mało. Olga pasjonuje się poznawaniem zachowań i budowy zwierząt, ich procesów życiowych oraz sposobów leczenia. Stypendium, które otrzymała chciałaby przeznaczyć na organizację otwartych wydarzeń na uczelni: spotkań, warsztatów, konferencji, seminariów związanych z przygotowaniem do zawodu.  Zakres tematyczny spotkań to przede wszystkim: etyka zawodowa lekarza weterynarii, komunikacja z klientem, pierwsze kroki w zwodzie. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na zakup pomocy naukowych oraz pokrycie kosztów udziału w konferencjach związanych z przyszłym zawodem.

Dominik Gajos to uczeń 3. klasy Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Darłowie. Jego pasją jest produkcja i miksowanie muzyki, a największym marzeniem tworzenie takiej muzyki, która będzie trafiała na radiowe listy przebojów. Stypendium zamierza przeznaczyć na zakup sprzętu do produkcji muzyki: monitorów studyjnych, oprogramowania do produkcji muzyki oraz mikrofonu pojemnościowego. Tworząc własne studio chciałby umożliwić innym muzykom nagrywanie swoich utworów w profesjonalnych warunkach, bez konieczności wyjazdu do studiów nagrań odległych od miejsca zamieszkania.