Marina Royale – budowa apartamentowca VistaMar ruszyła pełną parą!

Oficjalnie prace nad budową VistaMar, drugiego apartamentowca wchodzącego w skład zespołu Marina Royale, ruszyły 27 sierpnia. Wtedy nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Budowę realizuje firma CFE Polska, która ma wieloletnie doświadczenie w tego typu inwestycjach.
Z każdym kolejnym miesiącem pojawiają się nowe elementy. W miejscu styku lądu z morzem wbito ścianę szczelną, która stanowić będzie obrzeże promenady, a obecnie trwa na niej wykonywanie oczepu żelbetowego. Wykonano już ściany zewnętrzne garażu (ściany szczelinowe), które stanowią jednocześnie zabezpieczenie wykopu. CFE jest w trakcie wykonywania posadowienia pośredniego. Planowany termin zakończenia prac palowych – koniec listopada. Rozpoczęto wykonywanie wykopu do poziomu płyty fundamentowej wraz z równoczesnym montażem rozpór kątowych, zabezpieczających ściany zewnętrze przed nadmiernym wychyleniem.

W drugim tygodniu listopada montowany będzie pierwszy dźwig wieżowy. W listopadzie planowane jest także odsłonięcie pierwszej działki roboczej pod wykonanie zbrojenia płyty fundamentowej. W grudniu stanie drugi dźwig wieżowy, co oznacza, że budynek zacznie rosnąć w górę.