Pasje po Horyzont – wspieramy utalentowaną młodzież

We wtorek 17 listopada rusza kolejna edycja programu stypendialnego „Pasje po horyzont”. Trzeci rok z rzędu, we współpracy z Darłowskim Centrum Wolontariatu, postanowiliśmy dofinansować młodzież z powiatu sławieńskiego w realizacji ich życiowych pasji, wartościowych hobby i marzeń, którymi potrafią zafascynować innych.

W ramach programu przyznane zostaną dwa stypendia po 6 tysięcy złotych, które laureaci będą mogli przeznaczyć na rozwijanie swoich pasji.

Premierową edycję „Pasji Po Horyzont” wygrali: zafascynowana zwierzętami studentka medycyny weterynaryjnej Olga Mackiw oraz młody producent muzyki, uczeń Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Darłowie Dominik Gajos. W 2019 r. stypendia przyznano fascynatce podróży, studentce filologii romańskiej Aleksandrze Jabłońskiej oraz miłośniczce fotografii i tworzenia filmów, studentce filologii germańskiej Klaudii Szymczak.

Podczas ubiegłorocznego spotkania dotychczasowi laureaci naszego programu zgodnie stwierdzili, że kwota, którą otrzymali to piękny początek do realizacji tego, co w życiu ważne, czyli marzeń.

Jeśli jesteś uczniem lub studentem z terenu powiatu sławieńskiego, również masz odważne marzenia i ciekawe pasje, to zgłoś się do III edycji Programu Stypendialnego „Pasje po Horyzont”. Na zgłoszenia DCW czeka do 7 grudnia. Liczymy na Twój wniosek i krótki filmik (do 3 minut) prezentujący Twoje Pasje po Horyzont.

Pamiętaj słowa Marka Twaina: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”. A POC Partners, jako partner Darłowskiego Centrum Wolontariatu, postara się Ciebie w tym wspierać!

Dokumenty:
Regulamin programu – pobierz
Wniosek – pobierz

 

Fot. Anthony Fomin/Unsplash